Zaman: 08-26-2019, 02:17 AM Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)
Birdamlabilgi.com - Web Master - Download - Paylaşım ForumuBir Blog Sitesi Nasıl Başarılı Olur ?
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Bilgileri
Cevaplar: 0 İzlenme: 1081
Bir Blog Sitesi Nasıl Başarılı Olur ?
03-08-2014, 11:27 PM
Pek bir blog sitesi nasıl daha başarılı olur?
Blog yazarken aslında sadece bildiğin bir alandan konu seçmeniz yeterli değildir.Mesela yazdığınız yazılar çok iyi de olabilir,önemli olan yazdığınız içeriği pazarlayabilmeniz.Neyse konuyu biraz daha açalım.


Kaliteli İçerik Nasıl Olur?
İçeriklerinizin çok kısa olmamasına dikkat edin.Ziyaretçi sitenize geldiğinde aradığı seyi bulabilmeli ki tekrar ziyaret etsin.Bir de yazdığınız yazıları kendiniz yazmaya çalışın.Kendinize göre sıkıcı olmayan bir dil seçinki okurlarınız yazılarınızda sıkılmasınlar.

Her Konudan İçerik Mi?


Hayır aslında ,en büyük sıkınıtılardan bir taneside ban göre budur.Yani birden fazla konu girmektense bir alanda yazın.Böylece yazdığınız konu söylendiğinde ilk akla gelen siz olursunuz.Hem ayrıca yazdığınız konu mesela moda ise moda firmalarında reklam alma şansınız artar.


İçerik Girme Sıklığı
İçerik konusuna gelirsek eğer,her gün yazı girmeye gerek yok.Her gün yazı girmektense hafta 2 ya da 3 defa girip kaliteli makaleler yazın yeter.Zaten hergün yazmak bir müddet sonra sıkacağı için blogunuz daha başarılı olur.

Tasarım mı?
Evet tasarım.Okuyucu sıkacak tasarımlardan uzak durun.Blogunuz tabiki de ilgi çekici olsun fakat aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Başarı Ölçütü
Sizi başarılı yapacak ölçüt nedir.Mesela saygı duyulan bir yazar ya da çok iyi paralar kazanmış biri.Bir de blog acarken kendinize biraz gerçekçi hedeler koyun.Gidipte ilk başlarda binlerce tl kazanıcam diye hayal kurmayın.En azından böyle olursa hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz.

Seo
En önemli ve en karışık konudur.Makaleleriniz iyi de olsa seosu iyi olan bir blog sizin önünüze geçebilir.Bu yüzden yazı yazarken google botlarına uygun olmasına dikkat edin.
« Önceki | Sonraki »
Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir